Подгответе се! Почнувајќи од 1 март, ја отвораме нашата онлајн продавница. Купувајте удобно од каде било, во секое време. Останете со возбудливи понуди! Затвори

FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

ama® Barista Diamond

Скапоцена и рафинирана 100% био органска, воедно елегантна и комплетна, каде горчливите ноти на какао и лешник се спојуваат со нежен овошен послевкус, придружен со речиси неутрална киселост.

Дополнителни информации
бренд

пакување

2000 гр

Опис
Интензитет Strenght 4
Киселост Strenght 3
Горчина Strenght 2
Тело Strenght 4

Потекло

Хондурас, Перу, Индија и Етиопија

Печење

Лесното и едноличното печење на кафето овозможува униформен, сладок вкус и истакнување на аромата на какаото и лешникот.

Ароматичен профил

Ноти на сушено овошје, какао и рафинирани со ноти на овошје.
Печено кафе во пакување од 2 кг

СПОДЕЛИ
Можеби ќе сакате..

КОШНИЧКА 0

ПРЕГЛЕДАНО 9