Подгответе се! Почнувајќи од 1 март, ја отвораме нашата онлајн продавница. Купувајте удобно од каде било, во секое време. Останете со возбудливи понуди! Затвори

FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Luna Blue

750,00 ден

Полна и суптилна
Ова кафе е совршена синтеза помеѓу Јужноамериканската Арабика и Азиската Робуста. Полна и робусна, со истакната арома која е слатка во перцепцијата.

На залиха

Дополнителни информации
бренд

пакување

1000 гр

Опис
Интензитет Strenght 4
Киселост Strenght 1
Горчина Strenght 2
Тело Strenght 4

Потекло

Кафето Арабика избрано со особено внимание во најпопуларните плантажи во Бразил заедно со кафето Робуста стручно одгледувано во Индонезија и Виетнам прават кафето да има уникатна и неспоредлива арома.

Печење

Со помош на напредна технологија, кафето се пече на вистинска температура за да се појават карактеристичните ароми на земјите на потекло, создавајќи хармоничен спој.

Ароматичен профил

Кремасти, избалансирани, чоколадни ноти и богати со земјени ноти кои му даваат интензитет на кафето и лесна киселост.

СПОДЕЛИ

Luna Blue

750,00 ден

На залиха

Можеби ќе сакате..

КОШНИЧКА 0

ПРЕГЛЕДАНО 10

Додадено во листата на селекција! ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА СЕЛЕКЦИЈАТА