Подгответе се! Почнувајќи од 1 март, ја отвораме нашата онлајн продавница. Купувајте удобно од каде било, во секое време. Останете со возбудливи понуди! Затвори

FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

ama® Barista Classic

990,00 ден

Составен од најдобриот избор на кафиња Арабика од Јужна и Централна Америка, карактеризиран со целосниот вкус на кафето Робуста од Азија. Елегантен, со полно тело, кремаст и со вкус кој долго се задржува во умот.

На залиха

Дополнителни информации
бренд

пакување

1000 гр

Опис
Интензитет Strenght 3
Киселост Strenght 1
Горчина Strenght 2
Тело Strenght 4

Потекло

Собрана во висок релјеф, Арабика од Централна Америка ни ја гарантира деликатноста на кафето, додека Арабика од Бразил, заедно со Робуста од Виетнам, му даваат тело и униформност.

Печење

Печено на вистинска температура и со големо внимание од нашите мајстори, овозможува развој на слатките ароми на арапското кафе, спојувајќи се на суптилен начин со интензитетот што го дава Робуста.

Ароматичен профил

Нежни, богати со ноти од сушено овошје, со лесен допир на чоколадо и некои земјени ноти.

СПОДЕЛИ

ama® Barista Classic

990,00 ден

На залиха

Можеби ќе сакате..

КОШНИЧКА 0

ПРЕГЛЕДАНО 0

Додадено во листата на селекција! ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА СЕЛЕКЦИЈАТА