Подгответе се! Почнувајќи од 1 март, ја отвораме нашата онлајн продавница. Купувајте удобно од каде било, во секое време. Останете со возбудливи понуди! Затвори

FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

ama® Barista Trend

990,00 ден

Кафето Арабика од Централна и Јужна Америка е комбинирано во целосна хармонија со кафето Робуста од Азија. Со интензитет кој ги истакнува егзотичните ароми на кафето и елегантен вкус.

На залиха

Дополнителни информации
бренд

пакување

1000 гр

Опис
Интензитет Strenght 4
Киселост Strenght 1
Горчина Strenght 2
Тело Strenght 5

Потекло

Арабика вешто собрана во земјите на Хондурас, Бразил и комбинирана со вештината на собирање Робуста во Виетнам и Индонезија, овозможува да се произведе многу квалитетно кафе.

Печење

Направивме малку полесно печење за ова кафе за да уживаме во егзотичните ноти на Хондурас и бразилска Арабика. Со овој начин на печење, Робуста го одржува своето полно и кремасто тело, но без да ги расипува карактеристичните ароми на кафето

Ароматичен профил

Интензивен, богат со ноти на земја, зачини и егзотично овошје кои создаваат лесен мирис.

СПОДЕЛИ

ama® Barista Trend

990,00 ден

На залиха

Можеби ќе сакате..

КОШНИЧКА 0

ПРЕГЛЕДАНО 10

Додадено во листата на селекција! ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА СЕЛЕКЦИЈАТА